ENG 105 Dersi Hakkında

Modern Diller Bölümü tarafından verilen ENG 105 TOEFL IBT PREPARATION dersleri SUNY programlarına kayıtlı öğrencilerin zorunlu dersidir. 2012-2013 akademik yılı ve sonrasında lisans eğitiminin 1. sınıfına başlamış olan öğrencilerin mezun olabilmek için bu dersi almış ve S veya EX notu ile tamamlamış olmaları gerekmektedir. Dersin transkriptinizde U notuyla görünmesi mezuniyetinizi engellemektedir.

Dersleri eklememiş olan öğrencilerin dersi eklemeleri, geçerli İngilizce yeterlik skoru bulunan öğrencilerin durumlarına göre aşağıdaki işlemleri yapmaları gerekmektedir:

 

Dönem başlamadan İngilizce yeterliğini sağlayan öğrenciler: Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı'ndaki program danışmanlarına sınav sonuçlarının asıllarını ulaştıran öğrencilerin notları transkriptlerine EX olarak işlenir.

 

Dönem devam ederken İngilizce yeterliğini sağlayan öğrenciler: Kayıtlı oldukları dersi veren öğretim üyesine sınav sonucunu götüren öğrencilerin notları öğretim üyesi tarafından S olarak sisteme girilir.

 

Dönem bittikten sonra İngilizce yeterliğini sağlayan öğrenciler: Öğrenciler Yabancı Diller Yüksek Okulu Müdürlüğüne  önceki dönemlere ait olan notlarının düzeltilmesi konusunda sınav sonuç belgeleriyle müracat ederler. Bu öğrenciler için YDYO Yönetim Kurulu Kararı alınır ve geriye dönük olarak öğrencilerin transkriptlerindeki U notu S olarak düzeltilir.