2023-24 Bahar Dönemi Katkı Payı Ödemeleri

SUNY Programları Katkı Payı Ödemeleri

2023-2024 akademik yılı Bahar dönemini ODTÜ’de okuyacak SUNY öğrencileri, katkı payı ödemelerini 1-16 Şubat 2024 tarihleri arasında yapabileceklerdir. (Hazırlık sınıfı sene tekrarı yapan öğrencilerin ödemeleri 29 Ocak - 7 Şubat arasında yapılacaktır).

Katkı payı ödemelerinin hem bölüme geçen ve devam eden, hem de hazırlık sınıfına devam eden öğrenciler tarafından yapılması gerekmektedir. (Bu dönemi Amerika’da geçirecek öğrencilerin ODTÜ’ye katkı payı ödemesine gerek yoktur.

Hazırlık sınıfı öğrencileri kendi bölümleri için belirlenen katkı payını ödeyeceklerdir. 

Katkı payı ödemeleri için anlaşmalı olunan tek banka İş Bankası'dır. Kullanılan hesap on-line hesap olduğundan herhangi bir hesap ya da IBAN numarası bulunmamaktadır. Öğrencilerin İş Bankası şubelerine giderek ödeme yaparken ODTÜ SUNY UOLP Online Katkı Payı Hesabı'na katkı payı yatırmak istediklerini belirtmeleri gerekmektedir. Ankara dışındaki şehirlerde yapılan ödemelerde, şubelerdeki ilgili personel doğrudan bu hesabı bulamayabilmektedir, bu durumda İş Bankası'nın ODTÜ şubesiyle irtibata geçip hesaba nasıl erişecekleri konusunda bilgi almalarını rica edebilirsiniz. Katkı payı ödemesi yapılırken öğrencinin okul numarasını ve T.C. kimlik numarasını belirtmesi gerekmektedir. 

İnternet yoluyla yapılan ödemelerde sorun yaşanması durumunda banka şubesi ile iletişime geçilmesi tavsiye edilmektedir. 

Katkı payı, İngilizce Öğretmenliği için dönemlik 10.940 TLİşletme ile Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler bölümleri için dönemlik 12.304 TL’dir. ÖSYM %50 bursu ile yerleştirilen öğrencilerin dönemlik katkı payının da yarısını İş Bankası’na yatırmaları gerekmektedir. 

Katkı payının yatırılmasının ardından, ödemeye dair banka makbuzunun fotoğrafının suny@metu.edu.tr adresine mail olarak iletilmesi gerekmektedir. 

Kredi Başına Ders Ücreti: 

Koşulları gereği (mezun durumunda olmak, yeni ders alamayıp ders tekrarı yapmak vb.) kısıtlı sayıda ders alan öğrencilerimizin kredi başına ücretlendirmeden faydalanmak için ekteki dilekçeyi doldurup bölüm koordinatörlerinin de imzasını alarak ders kayıtlarının sonuna kadar bize teslim etmeleri gerekmektedir. Öğrencinin kredi başına ücretlendirmeden faydalanabilmek için en fazla üç ders alması gerekmektedir. Kredisiz dersler de (IS100, Türkçe gibi) bir ders yerine geçip iki kredili olarak değerlendirilmektedir.

 

Katkı Payı iadesi: 

Ödeme yaptıktan sonra dönem iznine çıkmak vb. istisnai durumlar için iade talep edecek öğrencilerimizin taleplerini en geç 11 Mart 2024'e kadar Katkı Payı Ofisi'ne iletmeleri gerekmektedir. Bu tarihten sonra yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır. 

Katkı Payı Ofisi: 

Katkı payı/öğrenim ücreti ödemelerinde sorun yaşayan öğrenciler ve borçlu öğrenciler ile ilgili işlemler Öğrenci Katkı Payı Ofisi’nde (Fen Edebiyat Fakültesi Dekanlığı/ 2. Kat. Tel: 2103409, 2107169) yürütülmektedir. Gerekçeli durumlarda katkı payı / öğrenim ücreti iadesi isteyen öğrenciler ve ödeme bilgilerinde sorun olan öğrenciler, sorunlarının çözümü için bu birime başvurabilirler.  

Bütün öğrencilerimize başarılı bir dönem dileriz. 

ODTÜ-SUNY Koordinasyon Ofisi