Ücretler

2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILINDA ULUSLARARASI ORTAK LİSANS PROGRAMI (SUNY) ÖĞRENCİLERİNDEN TAHSİL EDİLECEK ÖĞRENCİ KATKI PAYI/ ÖĞRENİM ÜCRETİ

 

Program

Öğrenim Ücreti (Dönemlik)

Kredi Başına Ders Ücreti (*)

İşletme Programı

7516 TL

501 TL

Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler Programı

7516 TL

501 TL

İngilizce Öğretmenliği Programı

6680 TL

445 TL

 

(*) Uluslararası ortak lisans programında kayıtlı ve mezuniyet koşullarını sağlamak için ODTÜ’de alması gereken en fazla 3 dersi olan öğrencilerden; ODTÜ’de kredili ve/veya kredisiz en fazla iki derse kayıt yaptıran öğrenciler kredi başına ders ücreti ödeyebilir.

SUNY BINGHAMTON ÜNİVERSİTESİ İLE ORTAK PROGRAMLAR: 

 

İŞLETME & KÜRESEL SİYASET VE ULUSLARARASI İLİŞKİLER 

 

 

Amerika'da geçirilecek dönemler için Binghamton Üniversitesinin o yıl için belirlediği öğrenim ücreti ödenecektir. 2022-2023 Akademik yılı için (yaz dönemleri hariç) bu ücret zorunlu sağlık sigortası ve yaşam giderleri dâhil yaklaşık 47.000 ABD dolarıdır

 

Öğrencilerin Binghamton'da bulunacağı süre içinde kitap-kırtasiye ve kişisel ihtiyaçları için yapacağı harcamanın akademik yıl başına yaklaşık 20.000 - 25.000 ABD doları tutacağı tahmin edilmektedir. Öğrenci ilk gittiği dönem öncesi katılacağı oryantasyon programı ücretini (yaklaşık 300 ABD Doları) ayrıca ödeyecektir.

  

  

  

SUNY NEW PALTZ ÜNİVERSİTESİ İLE ORTAK PROGRAMLAR:

 

İNGİLİZCE ÖĞRETMENLİĞİ 

 

 

Amerika'da geçirilecek dönemler için New Paltz Üniversitesi'nin o yıl için belirlediği öğrenim ücreti ödenecektir. 2022-2023 Akademik yılı için ücret (yaz dönemleri hariç) zorunlu sağlık sigortası ve yaşam giderleri dâhil yaklaşık 34.000 ABD dolarıdır

 

 

Öğrencinin New Paltz'da bulunacağı yaklaşık 12 aylık süre içinde kitap-kırtasiye ve kişisel ihtiyaçları için yapacağı harcamanın yaklaşık 20.000-25.000 ABD Doları tutacağı tahmin edilmektedir.

 

NOT: ODTÜ Ankara Kampusunda öğrenim gören SUNY UOLP öğrencileri (hazırlık hariç) yaz okulu ücretlerini normal ODTÜ öğrencileri için belirlenen kredi başına ücret miktarına göre yapacaklardır. 

NOT: Amerika'daki partner üniversitelerimizde ve ODTÜ okul ücretlerinde her yıl belli bir miktarda ücret artışı gerçekleşebilir.